Rusya ile ABD Türkiye ye karşı anlaştı arama sonuçları. Toplam 12839 sonuc (1 ile 10 arası gösterim)

Rusya ile ABD Türkiye ye karşı anlaştı!

Rusya ile ABD Türkiye ye karşı anlaştı!

ABD ve Rusya, Kuzey Suriye’de terör örgütü YPG’nin ana omurgasını oluşturduğu SDG’nin liderliğinde bir oluşuma yeşil ışık yaktı.

   Takip Et
ABD verdi Türkiye ye karşı kullanacaklar! İşte o silah

ABD verdi Türkiye ye karşı kullanacaklar! İşte o silah

ABD’nin Afrin’de Türk tanklarına karşı kullanılmak için verdiği silahların görüntüler ortaya çıktı.

   Takip Et
ABD Suriye de Türkiye ye karşı yeni planını devreye soktu!

ABD Suriye de Türkiye ye karşı yeni planını devreye soktu!

Fırat Kalkanı bölgesinde bulunan Arap aşiretler ABD tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri aleyhine kışkırtılıyor. Bölgede etkin aşiretlerin liderleriyle görüşen ABD ve Avrupalı yetkililer, Türkiye karşıtı blok oluşturmaları yönünde onlara telkinde bulunuyor. Yerel teşkilatlanma ve aşiretler arası diyalog başlıkları altında oluşturulmaya çalışılan Aşiretler Birliği projesi için TSKnın DEAŞtan temizlediği Savran kasabası merkez üs olarak seçildi. LİDERLER YAKIN TAKİPTE TSK ve ÖSO ortaklığı ile PKK ve DEAŞ teröründen arındırılan bölgelerde yaşayan tüm aşiret liderleri batılı dernek ve vakıflar aracılığı ile kurulan altyapı çerçevesinde yakın takibe alındı. ABD ve Avrupalı temsilciler bazı isimlerle Şanlıurfa, Kilis ve Gaziantepte görüşürken Suriyeden çıkamayan aşiret liderleriyle de aracılar üzerinden görüşmeler yapıyor. Savran merkezli ve ABDnin başrolde olduğu aşiret kışkırtıcılığı kapsamında Baggara, Cimeyli, Badduş, Ageydat ve Ceys gibi Suriye genelinde milyonlarca mensubu bulunan aşiretler öncelikli hedef olarak belirlendi. HEDEF FIRAT KALKANI Türkiye, Suudi Arabistan ve Kuveyt üzerinden üzerinden yürütülen faaliyetlere eski SMDK Başkanı, PKK müttefiki Ahmed Carba da destek veriyor. Türkiyeyi işgal gücü olarak gösteren projeyle tüm aşiretlerin Fırat Kalkanı bölgesindeki uzantılarına ulaşılmaya çalışılıyor. Terörden arındırılan 2 bin kilometrekarelik alanda yürütülen çalışmalar Savran dışında Kefre ve Dabık gibi yerleşim birimlerinde etkin olarak yürütülmeye çalışlıyor. ABD öncülüğünde yürütülen faaliyetler için seçilen bölgelerde en dikkat çeken yön ise her üç noktada da TSKya ait askeri üslerin bulunması olarak gösteriliyor. Kışkırtılan aşiret mensuplarına ABD tarafından yeterli sayıya ulaşmaları halinde topraklarını TSKdan kurtarma amaçlı silah desteği verileceği vaad ediliyor.

   Takip Et
ABD Suriye’deki aşiretleri Türkiye ye karşı kışkırtıyor iddiası

ABD Suriye’deki aşiretleri Türkiye ye karşı kışkırtıyor iddiası

Fırat Kalkanı bölgesinde bulunan Arap aşiretlerin ABD tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri aleyhine kışkırtıldığı iddia edildi.

   Takip Et

Şoke eden ABD iddiası! Türkiye ye karşı birleşiyorlar...

Şoke eden ABD iddiası! Türkiye ye karşı birleşiyorlar...

Arap aşiretleri TSK aleyhine kışkırtan ABD, bölgede Türkiye karşıtı bir cephenin temelini atıyor.

   Takip Et
Rusya ve Türkiye den ABD ye uyarı

Rusya ve Türkiye den ABD ye uyarı

Moskova Washington'ı İran'ın içişlerine karışmaması yönünde uyarırken; Ankara İran'a dışarıdan müdahaleye karşı olduklarını

   Takip Et
Rusya ve Türkiye den ABD ye İran uyarısı

Rusya ve Türkiye den ABD ye İran uyarısı

Moskova, Washingtonı İranın içişlerine karışmaması yönünde uyarırken; Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da İrana dışarıdan müdahaleye karşı olduklarını söyledi.

   Takip Et
ORTADOĞU ANALİSTİ MUTLU ÇİVİROĞLU: "Afrin Operasyonu Olursa ABD ve Türkiye Ordusu Karşı Karşıya Gelebilir"

ORTADOĞU ANALİSTİ MUTLU ÇİVİROĞLU: "Afrin Operasyonu Olursa ABD ve Türkiye Ordusu Karşı Karşıya Gelebilir"

Washington'da yaşayan analist Mutlu Çiviroğlu, ABD'nin Afrin operasyonunun gerçekleşmemesi için perde arkasında bir diplomasi yürüttüğünü söylerken, olası operasyonun bölgede ABD ve Türkiye'yi karşı karşıya getirebileceğini de kaydetti.

   Takip Et

    HABER KAYNAKLARI

    A Haber TvAbc GazetesiAjans HaberAkşamAlaturkaAMK Spor GazetesiAnadolu AjansıAnadolu GazetesiAnayurtAntakya GazetesiAydınsesBalkan GünlüğüBaşak GazetesiBbc TürkiyeBeyazperdeBianet Bin FikirBingöl GazetesiBlombergHT TvBloomberg HTBolu GündemBorsa GündemBorsamatikBorsatekBölge GazetesiBTHaber.comBursa HaberBursa Olay GazetesiChip.com.trCNN TürkCumhuriyetÇağdaşsesÇumrapostası GazetesiDarende HaberDeğişim MedyaDikenDonanımhaber.comDünyaElmaelmaEn Son HaberErzurum GazetesiEvrenselFotomaç GazetesiGazetePortGerçek GündemGiresun Işık GazetesiGirişim HaberGoal.comGündem OtuzbeşGünebakış GazetesiGüneşGZTHaber Ekspres GazetesiHaber VaktimHaber3Haberler HaberTürkHabertürkHür HaberHürriyetİlerihaberİnternet Haberİstasyon Gazetesiİstikbal GazetesiKadıköy GazetesiKadıköy GazetesiKanal A HaberKararKayseri GündemKemer GözcüKent Yaşam GazetesiKocaeli GazetesiKonya Hakimiyet GazetesiKonya Merhaba GazetesiKuzey Ekspres GazetesiKuzey HaberLog.com.trMalatya HaberManşet HaberMedya RadarMedyafaresiMedyaTavaMemleket GazetesiMeydanMilli GazeteMilliyetMynetNational TürkNTVObjektif HaberOnedioOtomobil GazetesiÖnce VatanPcnet.com.trPlatform 24 Press TürkSabahSputnikStarTakvimTechnopat.netTeknokulisTeknolojiokuTelevizyon GazetesiTime TürkTrakya GazetesiTrakyanın SesiTrt HaberTübitakTürkiye GazetesiTürkiye Haber AjansıTürkTimeTv5Ulusal KanalVatan GazetesiWebrazziYeni Adana GazetesiYeni Alanya GazetesiYeni Asır GazetesiYeni AsyaYeni Çağ GazetesiYeni MesajYeni SözYeniBursa GazetesiYerel HaberimYurt Gazetesi
    haberlerdenevar.com

    © Copyright 2016 Haberlerdenevar.com ( Met-Ay Bilişim Ltd.Şti. ) - Tüm Hakkı Saklıdır.